Ile zarabia lektor języków obcych?’

Lektor języków obcych to osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje, której głównym celem jest prowadzenie zajęć grupowych oraz indywidualnych o różnym stopniu zaawansowania. Poza tym, osoba na tym stanowisku powinna posiadać szereg cech osobowościowych, by móc reprezentować ten zawód. Chęć pracy z ludźmi, cierpliwość, profesjonalizm, kreatywność, sumienność.

Zatem – ile zarabia lektor języków obcych w Polsce?

W zależności od rodzaju i formy zatrudnienia, ilości przepracowanych godzin, a nawet nauczanego języka, zarobki mogą się różnić.

Na dobre wynagrodzenie można liczyć w większych miastach lub prywatnych szkołach językowych.

Zarobki lektora języków obcych

Według ostatnich raportów zaczynają się od kwoty poniżej 4100 zł brutto, gdzie 25% osób na stanowisku lektora osiąga wskazany dochód. Mediana rynkowa to 5000 zł brutto, natomiast pozostała grupa 25% zarabia powyżej 6080 zł brutto – jest to najlepiej opłacana grupa.

Zarobki lektora języków obcych – szkoła publiczna a prywatna.

Większe zarobki lektor języków obcych osiąga pracując w szkole prywatnej. Mogą one osiągać nawet 90 zł za godzinę. Wpływ na to mają różne czynniki np. stopień wykształcenia, doświadczenie nauczyciela i szereg różnych cech zewnętrznych.

Jak zarabiać więcej jako lektor języków obcych?

Mniejsze zarobki lektora w szkołach państwowych, zmuszają nauczycieli do poszukiwania dodatkowych źródeł dochodu. Nauczyciele tacy często pracują w szkole publicznej na etacie, dorabiając jednocześnie „po godzinach” w szkole prywatnej. Taka forma pracy ma swoje wady i zalety jest dobrą opcją dla osób, które chciałyby zwiększyć swoje zarobki jednak nie są zdecydowane lub boją się odejść z placówki państwowej, ponieważ nie są pewne jak sprawdzą się w zupełnie innym modelu nauczania w szkole prywatnej. Jeśli już oswoją się z nowym sposobem pracy i przekonają jakie możliwości również finansowe daje im praca w szkole prywatnej, najczęściej decydują się na opuszczenie placówki państwowej i zatrudnienie w szkole prywatnej. Myślisz o zmianie pracy? Zobacz dlaczego warto pracować w naszej szkole.

Zarobki to kwestia delikatna, a zarazem indywidulana. Posiadając odpowiednie kwalifikacje i predyspozycje na stanowisko lektora, tylko od nas zależy jak dobrze możemy zarabiać. Zatrudniając się w prywatnej szkole, lektor języka obcego może liczyć na naprawdę godziwe wynagrodzenie, dlatego coraz więcej osób przechodzi do sektora prywatnego. Prywatna szkoła może zaproponować wynagrodzenie znacznie wyższe niż przewidują to regulacje prawne w szkołach samorządowych.

Szukając pracy dodatkowej lub stałej jako lektor, warto rozważyć wszystkie propozycje dostępne na lokalnym rynku pracy i obiektywnie zadecydować, która z nich będzie dla nas najbardziej korzystna. Warto podkreślić, że w szkole prywatnej rozwój jest ciągły i jeśli tylko nauczyciel chce może podnosić swoje kwalifikacje a co za tym idzie ma możliwość zwiększenia swoich zarobków.

Jesteś zdecydowany rozpocząć swoją przygodę jako lektor wraz z nami – złóż swoją aplikację, może czekamy właśnie na Ciebie!